Pobierz Książkę Czytanie Sacrum za darmo pdf, ePub, kindle

Czytanie Sacrum Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Czytanie Sacrum


Przepiękny, głęboko refleksyjny, poetycko wrażliwy język Autorki nie tylko pomaga w odczytaniu najważniejszych dzieł literatury i poezji XX wieku, ale jest niezastąpionym przewodnikiem w docieraniu do ich ukrytych znaczeń, stając się eseistyką najwyższego lotu. Autorka osiąga zatem poziom dyskursu, w którym rozważa się sacrum w nawiązaniu do wartości i znaków najbardziej uniwersalnych… W…

Przepiękny, głęboko refleksyjny, poetycko wrażliwy język Autorki nie tylko pomaga w odczytaniu najważniejszych dzieł literatury i poezji XX wieku, ale jest niezastąpionym przewodnikiem w docieraniu do ich ukrytych znaczeń, stając się eseistyką najwyższego lotu. Autorka osiąga zatem poziom dyskursu, w którym rozważa się sacrum w nawiązaniu do wartości i znaków najbardziej uniwersalnych… W książce zostały poddane interpretacji najważniejsze teksty z zakresu polskiej poezji XX wieku z aneksem uwzględniającym dzieła Hermana Hessego, Thomasa Mertona, Josifa Brodskiego, Paula Austera. To nawiązanie do literatury światowej wskazuje na wspólne doświadczenie sacrum i jego korzeni, które wiąże ze sobą świat narracji literackiej z poetycką.
(…) Prof. Zarębianka pokazuje, że wymiar sacrum tkwi
w literaturze jako jej najbardziej źródłowa, immanentna rzeczywistość. I to ona decyduje zarówno o literackich znaczeniach analizowanych tekstów, jak i o ich sensie kulturowym.
Prof. UKSW dr hab. Ewa PODREZ

Szereg zamieszczonych w tomie prac, oprócz refleksji metodologicznej oraz dociekań terminologicznych, przynosi wartościowe (uważne, rewelujące) uwagi natury interpretacyjnej. Tak dzieje się w przypadku tekstów „epifanii negatywnej” u Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, sakralizacji uśmiechu i komizmu, ewokacjach Boga Pogodnego, w zawieszeniu powagi w wizji „Kościoła dla ludzi” w twórczości ks. Jana Twardowskiego, a także teologicznych dociekań Leszka Kołakowskiego i Czesława Miłosza. (…) Prof. Zarębianka sporządza również przejrzyste typologie (m.in. pokolenia „bruLionu” wobec sacrum). Jednakże przybliżenia poezji Jacka Podsiadły i Marcina Świetlickiego (ze świetnie uchwyconą kwestią nierozstrzygalności semantycznej) dalej Krzysztofa Koehlera
i Wojciecha Wencla (…), jak również odczytanie metafizycznych wątków u przedstawicieli „Nowej Fali” (Adama Zagajewskiego i Stanisława Barańczaka) zderzone zostają ze dwoma ważnymi blokami prac
o twórczości Karola Wojtyły (Jana Pawła II) oraz Czesława Miłosza.
Prof. dr hab. Wojciech LIGĘZA UJ

 

Język Polski!


Pobierz Czytanie Sacrum Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Czytanie Sacrum (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  978-83-918287-8-6
  liczba stron
  318
  słowa kluczowe
  religia, sacrum, poeci, Bóg
  kategoria
  literatura faktu
  język
  polski
  dodała
  Nancy


  Pobierz Czytanie Sacrum eBook za darmo:

  Mirror-2

  Czytanie Sacrum.pdf (PLN-0.00)

  Czytanie Sacrum.epub (PLN-0.00)

  Czytanie Sacrum.doc (PLN-0.00)

  Czytanie Sacrum.txt (PLN-0.00)

  Czytanie Sacrum.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Czytanie Sacrum.PDF – (PLN 0.00);

  Czytanie Sacrum.MOBI – (PLN 0.00);

  Czytanie Sacrum.EPUB – (PLN 0.00);

  Czytanie Sacrum.DOC – (PLN 0.00);

  Czytanie Sacrum.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Czytanie Sacrum ebook, Książkę Czytanie Sacrum FB2, Download Czytanie Sacrum PDF , Download Czytanie Sacrum MOBI, Online Czytanie Sacrum książkę, Za darmo Pobierz Czytanie Sacrum IPhone, Online Książkę Czytanie Sacrum PDF, Za darmo Czytanie Sacrum DJVU, Za darmo pobierz Czytanie Sacrum TXT, Pobierz Czytanie Sacrum RTF, Online Czytanie Sacrum FB2 , e-książkę Czytanie Sacrum pobierz TXT, Za darmo Czytanie Sacrum pobierz książkę, Książkę Czytanie Sacrum pobierz MOBI, Pobierz Czytanie Sacrum IPad, Czytaj Czytanie Sacrum MOBI, Czytaj Czytanie Sacrum DOCX, Za darmo Czytanie Sacrum AWZ, Download książkę Czytanie Sacrum iPad , Za darmo Czytanie Sacrum DJVU, Download Czytanie Sacrum książkę za darmo, Za darmo książkę Czytanie Sacrum DVD, Czytaj Czytanie Sacrum TXT, eBook Czytanie Sacrum pobierz DJVU, Czytanie Sacrum pobierz książkę za darmo, Czytanie Sacrum pobierz książkę pdf za darmo, Czytanie Sacrum pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Czytanie Sacrum pdf za darmo.

  Leave a Reply