Pobierz Książkę Dezerter za darmo pdf, ePub, kindle

Dezerter Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Dezerter


Ze spuścizny po zmarłym w roku 2014 Siegfriedzie Lenzu ocalono prawdziwy skarb: „Der Überläufer“ [Dezerter] to wspaniała książka, stanowiąca świadectwo tego, jak czuli się młodzi niemieccy weterani po II wojnie światowej. W 1951 roku wydawnictwo odrzuciło drugą powieść Siegfrieda Lenza z nadzwyczaj wątpliwym uzasadnieniem….(…) 26-letni autor pogodził się z tą zniewagą, odłożył manuskrypt…

Ze spuścizny po zmarłym w roku 2014 Siegfriedzie Lenzu ocalono prawdziwy skarb: „Der Überläufer“ [Dezerter] to wspaniała książka, stanowiąca świadectwo tego, jak czuli się młodzi niemieccy weterani po II wojnie światowej. W 1951 roku wydawnictwo odrzuciło drugą powieść Siegfrieda Lenza z nadzwyczaj wątpliwym uzasadnieniem….(…) 26-letni autor pogodził się z tą zniewagą, odłożył manuskrypt do szuflady i zapomniał o jego istnieniu.
Tytułowym dezerterem jest Walter Proska, młody żołnierz, przebywający podczas gorącego lata 1944 roku ze swoją jednostką na Śląsku, w jakimś bliżej nieokreślonym, bagnistym miejscu. Jego wrogami są kąsające muchy i partyzanci. Oddział nie ma kontaktu z posterunkiem Wehrmachtu w najbliższej miejscowości. Garstka żołnierzy czuje się porzucona. Wszyscy zaczynają popadać w szaleństwo, każdy stosownie do swojej natury. (…) Proska w ucieczce przed głoszonymi nieustannie przez dowódcę oddziału skrupułami natury polityczno-egzystencjalnej postanawia zbiec do partyzantów, nawet gdyby okazali się Sowietami. (…) Siegfried Lenz z własnego doświadczenia wiedział, co przeżywa Proska i co skłoniło go do dezercji. Autor od momentu zaciągnięcia się do marynarki wojennej służył wiernie w niemieckiej armii. Jego biograf Erich Maletzke podaje, że dopiero w 1944 roku, kiedy miał osiemnaście lat, naszły go wątpliwości. Lenz zdezerterował krótko przed końcem wojny.

 

Język Polski!


Pobierz Dezerter Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dezerter (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Dezerter eBook za darmo:

  Mirror-2

  Dezerter.pdf (PLN-0.00)

  Dezerter.epub (PLN-0.00)

  Dezerter.doc (PLN-0.00)

  Dezerter.txt (PLN-0.00)

  Dezerter.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Dezerter.PDF – (PLN 0.00);

  Dezerter.MOBI – (PLN 0.00);

  Dezerter.EPUB – (PLN 0.00);

  Dezerter.DOC – (PLN 0.00);

  Dezerter.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Dezerter ebook, Książkę Dezerter FB2, Download Dezerter PDF , Download Dezerter MOBI, Online Dezerter książkę, Za darmo Pobierz Dezerter IPhone, Online Książkę Dezerter PDF, Za darmo Dezerter DJVU, Za darmo pobierz Dezerter TXT, Pobierz Dezerter RTF, Online Dezerter FB2 , e-książkę Dezerter pobierz TXT, Za darmo Dezerter pobierz książkę, Książkę Dezerter pobierz MOBI, Pobierz Dezerter IPad, Czytaj Dezerter MOBI, Czytaj Dezerter DOCX, Za darmo Dezerter AWZ, Download książkę Dezerter iPad , Za darmo Dezerter DJVU, Download Dezerter książkę za darmo, Za darmo książkę Dezerter DVD, Czytaj Dezerter TXT, eBook Dezerter pobierz DJVU, Dezerter pobierz książkę za darmo, Dezerter pobierz książkę pdf za darmo, Dezerter pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Dezerter pdf za darmo.

  Leave a Reply