Pobierz Książkę Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu za darmo pdf, ePub, kindle

Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu


Pierwszy rok życia dziecka jest niezwykłym, pasjonującym okresem. Dziecko rośnie w tym czasie szybciej niż kiedykolwiek, pomijając dziewięć miesięcy w łonie matki, i robi nieustannie ogromne postępy we wszystkich sferach rozwoju, takich jak:
Rozwój fizyczny: To pojęcie dotyczy ogólnego wzrostu niemowlęcia, przyrostu długości i masy ciała; zmian zachodzących w jego organizmie, rozwoju…

Pierwszy rok życia dziecka jest niezwykłym, pasjonującym okresem. Dziecko rośnie w tym czasie szybciej niż kiedykolwiek, pomijając dziewięć miesięcy w łonie matki, i robi nieustannie ogromne postępy we wszystkich sferach rozwoju, takich jak:
Rozwój fizyczny: To pojęcie dotyczy ogólnego wzrostu niemowlęcia, przyrostu długości i masy ciała; zmian zachodzących w jego organizmie, rozwoju ruchowego, zarówno w zakresie „dużych” ruchów kończyn oraz całego ciała, jak i ruchów precyzyjnych dłoni i palców, rozwoju pięciu zmysłów i uczenia się, jak zrobić z nich użytek, a także rozwoju mobilności (sztuki przemieszczania się w przestrzeni).
Rozwój umysłowy: Do tej kategorii zaliczamy rozwój wrodzonej inteligencji dziecka, jego zdolności do myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów, rozumienia zależności przyczynowo-skutkowych, a także rozwój językowy w zakresie ekspresji (artykułowania dźwięków i słów) oraz percepcji (rozumienia mowy i gestów).
Rozwój psychiczny: Na psychikę dziecka składa się jego wrodzona osobowość i temperament, zdolność do nawiązywania więzi społecznych, wyrażanie emocji, samoświadomość i poczucie własnej wartości. Również i te cechy podlegają w okresie niemowlęcym niezwykle dynamicznemu rozwojowi.

Zdumiewające postępy dziecka mogą początkowo uchodzić twojej uwagi, jednak uważny rodzic szybko uczy się rozpoznawania kolejnych etapów rozwoju niemowlęcia. Pomyśl tylko, że wkrótce bezradny i bezbronny noworodek zmieni się w dzielnego, małego człowieka, który chodzi, mówi, zaznacza swą niezależność. Staje się istotą społeczną, poznaje świat i kształtuje swoją niepowtarzalną osobowość. Rozwój większości niemowląt przebiega według pewnego ogólnego rytmu, co oznacza, że zdobywają one określone umiejętności mniej więcej w tym samym wieku. Trzeba jednak pamiętać, że u każdego dziecka rytm ten podlega indywidualnym wahaniom. Dlatego nie zamartwiaj się, jeśli twoje dziecko nie opanowało jakiejś czynności w czasie sugerowanym w książce. Rozmowa z pediatrą jest natomiast konieczna, jeśli stwierdzasz wyraźne opóźnienia w osiąganiu przez niemowlę kolejnych etapów rozwojowych.
Książka ta pomoże ci w świadomym wspieraniu rozwoju dziecka do ukończenia przez nie pierwszego roku życia. Napisana jest w formie przewodnika po tych niezapomnianych 52 tygodniach, omawiającego przystępnie, krok po kroku, wszystkie aspekty rozwoju niemowlęcia. Opis każdego z tych etapów uzupełniono propozycjami ćwiczeń czy zabaw, które oddziałują na dziecko pobudzająco Są to proste i przyjemne sposoby dostarczenia mu pozytywnych bodźców rozwojowych.
Zauważysz zapewne, że niektóre z sugerowanych czynności powtarzają się. Pamiętaj jednak o bardzo szybkim tempie przemian twojego dziecka, dzięki którym każdy kolejny tydzień jego życia dostarcza nowych obserwacji. Przypuśćmy na przykład, że kupisz dziecku pluszowego misia, gdy ma ono zaledwie kilka tygodni. Łatwo zauważysz, że bawi się misiem na cztery różne sposoby w czterech wybranych okresach pierwszego roku życia:
W wieku jednego miesiąca niemowlę będzie przede wszystkim patrzeć na zabawkę, zwłaszcza jeśli jest ona kolorowa, ciekawa w kształcie i umieszczona blisko niego. Dziecko w tym wieku zainteresuje się głównie wyglądem misia.
Mając sześć miesięcy, twoje dziecko najprawdopodobniej spróbuje wziąć misia do buzi. Takie badanie ustami i językiem pozwoli mu poznać wielkość, temperaturę, konsystencję i inne cechy zabawki.
Niemowlę dziewięciomiesięczne będzie wyrzucać misia z łóżeczka, miętosić, szarpać. Wykorzysta swoje liczne już w tym wieku umiejętności ruchowe, aby wyrazić radość z posiadania zabawki.
Dziecko roczne będzie nosić misia na rękach i przejawiać pierwsze zachowania opiekuńcze oraz „wychowawcze”. Odpowiednia dla tego wieku będzie właśnie taka zabawa symboliczna.
Twoje dziecko lubi powtarzanie i uczy się na wcześniejszych doświadczeniach, w związku z czym trzeba będzie wielokrotnie powtarzać z nim te same czynności. Pamiętaj, że ulubiona zabawka twojego dziecka to TY!

 

Język Polski!


Pobierz Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  8320027403
  liczba stron
  217
  język
  polski
  dodała
  Kornelia


  Pobierz Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu eBook za darmo:

  Mirror-2

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.pdf (PLN-0.00)

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.epub (PLN-0.00)

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.doc (PLN-0.00)

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.txt (PLN-0.00)

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.PDF – (PLN 0.00);

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.MOBI – (PLN 0.00);

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.EPUB – (PLN 0.00);

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.DOC – (PLN 0.00);

  Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu ebook, Książkę Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu FB2, Download Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu PDF , Download Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu MOBI, Online Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu książkę, Za darmo Pobierz Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu IPhone, Online Książkę Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu PDF, Za darmo Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu DJVU, Za darmo pobierz Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu TXT, Pobierz Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu RTF, Online Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu FB2 , e-książkę Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu pobierz TXT, Za darmo Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu pobierz książkę, Książkę Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu pobierz MOBI, Pobierz Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu IPad, Czytaj Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu MOBI, Czytaj Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu DOCX, Za darmo Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu AWZ, Download książkę Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu iPad , Za darmo Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu DJVU, Download Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu książkę za darmo, Za darmo książkę Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu DVD, Czytaj Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu TXT, eBook Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu pobierz DJVU, Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu pobierz książkę za darmo, Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu pobierz książkę pdf za darmo, Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Dziecko. Rozwój w pierwszym roku życia tydzień po tygodniu pdf za darmo.

  Leave a Reply