Pobierz Książkę Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje za darmo pdf, ePub, kindle

Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje


Wciągająca opowieść o ponad tysiącletniej historii polskiej kuchni. Kluczem jest kultura polskiego stołu: sztuka kulinarna i obyczaje na przestrzeni wieków. Zaglądamy do chat pierwszych Piastów i do sarmackich spiżarni, biesiadujemy na zjazdach szlacheckich, w salonach bogatego mieszczaństwa, zajadamy się kawiorem w legendarnej Adrii, a w czasach PRL wpadamy na setę i galaretę do baru za…

Wciągająca opowieść o ponad tysiącletniej historii polskiej kuchni. Kluczem jest kultura polskiego stołu: sztuka kulinarna i obyczaje na przestrzeni wieków. Zaglądamy do chat pierwszych Piastów i do sarmackich spiżarni, biesiadujemy na zjazdach szlacheckich, w salonach bogatego mieszczaństwa, zajadamy się kawiorem w legendarnej Adrii, a w czasach PRL wpadamy na setę i galaretę do baru za rogiem lub na obiad do „placówki zbiorowego żywienia”.

Treść książki stanowi niezrównany opis obyczajów, zbiór anegdot oraz informacji związanych z przygotowaniem jedzenia, konsumpcją, nakryciem stołu, a także imponujący przegląd sprzętów kuchennych.

To kulinarne dzieje Polski, które poznajemy dzięki dokumentom z przeszłości: relacjom zagranicznych poselstw, wypisom z inwentarzy i rachunków dworskich, jak również przeglądowi poradników i kalendarzy gospodarskich. Postaci wielkich smakoszy i słynnych obżartuchów poznajemy dzięki wspomnieniom i listom.

Niezwykła podróż w czasie zainspiruje, a na pewno zachwyci każdego miłośnika kulinariów. Książka stanowi także znakomite opracowanie dla wielbicieli historii Polski.

Tadeusz Pióro, smakosz i kucharz domowy, felietonista kulinarny, wykładowca literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Warszawskim zdążył już zachwycić się lekturą:
Historia polskiego smaku to nie tylko dzieje kultury materialnej, lecz naszych odczuć, wierzeń i przesądów na temat tego, co utrzymuje nas przy życiu, czyli jedzenia. Zdobywanie pożywienia, przyrządzanie potraw, przedstawianie ich w książkach kucharskich i utworach literackich, powstawanie kulinarnych mód i snobizmów – wszystkie te sprawy Maja i Jan Łozińscy opisują w sposób przystępny i zarazem rzetelny. Bardzo cenna jest zamieszczona w książce bibliografia. Pasjonaci kuchni zapoznają się z tym dziełem jednym tchem, ale będą też często do niego powracać. Książkę przeczytać powinien każdy, kto interesuje się kulinariami.

 

Język Polski!


Pobierz Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  978-83-01-17102-5
  liczba stron
  328
  język
  polski
  dodała
  Dorota Partyka


  Pobierz Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje eBook za darmo:

  Mirror-2

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.pdf (PLN-0.00)

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.epub (PLN-0.00)

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.doc (PLN-0.00)

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.txt (PLN-0.00)

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.PDF – (PLN 0.00);

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.MOBI – (PLN 0.00);

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.EPUB – (PLN 0.00);

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.DOC – (PLN 0.00);

  Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje ebook, Książkę Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje FB2, Download Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje PDF , Download Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje MOBI, Online Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje książkę, Za darmo Pobierz Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje IPhone, Online Książkę Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje PDF, Za darmo Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje DJVU, Za darmo pobierz Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje TXT, Pobierz Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje RTF, Online Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje FB2 , e-książkę Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje pobierz TXT, Za darmo Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje pobierz książkę, Książkę Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje pobierz MOBI, Pobierz Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje IPad, Czytaj Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje MOBI, Czytaj Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje DOCX, Za darmo Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje AWZ, Download książkę Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje iPad , Za darmo Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje DJVU, Download Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje książkę za darmo, Za darmo książkę Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje DVD, Czytaj Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje TXT, eBook Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje pobierz DJVU, Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje pobierz książkę za darmo, Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje pobierz książkę pdf za darmo, Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Historia polskiego smaku. Kuchnia, stół, obyczaje pdf za darmo.

  Leave a Reply