Pobierz Książkę Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law za darmo pdf, ePub, kindle

Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law


Autor przedstawia specyfikę dawnego prawa angielskiego, w którym możliwość dochodzenia roszczeń osadzona była na systemie rytów (zbliżonym do siatki actiones w prawie rzymskim). Zwraca uwagę na nieporadność dawnego common law w obszarze prawa zobowiązań. Ukazuje następnie, jak dalece ryt assumpsit – ekspandujący w obszar kontraktów, a następnie rozciągający swe działania na wypadki…

Autor przedstawia specyfikę dawnego prawa angielskiego, w którym możliwość dochodzenia roszczeń osadzona była na systemie rytów (zbliżonym do siatki actiones w prawie rzymskim). Zwraca uwagę na nieporadność dawnego common law w obszarze prawa zobowiązań. Ukazuje następnie, jak dalece ryt assumpsit – ekspandujący w obszar kontraktów, a następnie rozciągający swe działania na wypadki bezpodstawnego wzbogacenia – okazał się tu zbawiennym środkiem zaradczym.

Autor oparł swe rozważania nie tylko na bogatej anglojęzycznej literaturze przedmiotu, lecz także na analizie konkretnych cases zawartych w reports – zbiorach precedensów opisanych przez dawnych jurystów.

Monografia została przygotowana na podstawie pracy doktorskiej, która w 2009 r. uzyskała I nagrodę w XLIV Ogólnopolskim Konkursie “Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych.

prof. dr hab. Kazimierz Baran

 

Język Polski!


Pobierz Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788376381657
  liczba stron
  446
  język
  polski
  dodał
  Elevander


  Pobierz Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law eBook za darmo:

  Mirror-2

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.pdf (PLN-0.00)

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.epub (PLN-0.00)

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.doc (PLN-0.00)

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.txt (PLN-0.00)

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.PDF – (PLN 0.00);

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.MOBI – (PLN 0.00);

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.EPUB – (PLN 0.00);

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.DOC – (PLN 0.00);

  Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law ebook, Książkę Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law FB2, Download Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law PDF , Download Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law MOBI, Online Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law książkę, Za darmo Pobierz Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law IPhone, Online Książkę Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law PDF, Za darmo Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law DJVU, Za darmo pobierz Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law TXT, Pobierz Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law RTF, Online Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law FB2 , e-książkę Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law pobierz TXT, Za darmo Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law pobierz książkę, Książkę Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law pobierz MOBI, Pobierz Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law IPad, Czytaj Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law MOBI, Czytaj Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law DOCX, Za darmo Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law AWZ, Download książkę Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law iPad , Za darmo Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law DJVU, Download Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law książkę za darmo, Za darmo książkę Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law DVD, Czytaj Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law TXT, eBook Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law pobierz DJVU, Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law pobierz książkę za darmo, Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law pobierz książkę pdf za darmo, Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Historia zobowiązań quasi-kontraktowych w Common Law pdf za darmo.

  Leave a Reply