Pobierz Książkę Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje za darmo pdf, ePub, kindle

Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje


“Czy George Orwell mógł przypuszczć, że wizja zaistniała w jego wyobraźni, umieszczona w odległej przyszłości, może się gdzieś spełnić?
Jego twórczość była ostrzeżeniem przed ekspansją totalnej utopii; Orwell bał się, iż znajdą się ludzie, którzy nie zawahają się przed wyciągnięciem ostatecznych i praktycznych konsekwencji z idei społecznych uznanych za bezwzględnie słuszne. Swój lęk…

“Czy George Orwell mógł przypuszczć, że wizja zaistniała w jego wyobraźni, umieszczona w odległej przyszłości, może się gdzieś spełnić?
Jego twórczość była ostrzeżeniem przed ekspansją totalnej utopii; Orwell bał się, iż znajdą się ludzie, którzy nie zawahają się przed wyciągnięciem ostatecznych i praktycznych konsekwencji z idei społecznych uznanych za bezwzględnie słuszne. Swój lęk określił w sposób literacki, ostrzegając przed zbyt mistyczną wiarą w socjalizm, ale tylko tę mistykę mógł mieć i miał na myśli. Nie mógł więć Orwell w ścisłym tego słowa znaczeniu przewidzieć dalszych losów komunistycznej idei, choć jego literacka wizja znalazła liczne zastępy mimowolnych naśladowców. Zrodziła ich głęboka wiara, fanatyzm i splot historycznych okoliczności. W wyniku ich praktyk zaczęła się tworzyć rzeczywistość – utopia koszmarnego snu literata. Stawać się poczęło państwo totalne.
Orwell stworzył literacki model doskonałego rządzenia przez zniewolenie w imię interesu ogólnego, wyrażonego przez państwo. Doskonałego państwa poszukiwali jednak nie tylko pisarze – historia XX wieku zna przecież ekspansję społeczną komunizmu, który zwyciężał pod hasłami społeczeństwa doskonałego. Zna też ekspansję faszyzmu – również głoszącą swą doskonałość. Najdoskonalsi dyktatorzy – Stalin, Mao, Pol Pot, Hodża, tworzyli swe państwa dążąc do Orwelowskiej zupełności, totalności we wcielaniu idei. Wszyscy oni jednak, mimo iż nie szczędzili wysiłków, ponieśli klęskę: a to na przeszkodzie stanęła niemożność izolacji kraju”udoskonalonego”, a to rozległość przestrzeni, a to opór społecznej materii.
Istnieje wszakże kraj, w którym jak gdyby nie istniały bariery przeszkadzające idealnemu wcieleniu wizji Orwella, w którym utopia znalazła idealne warunki rozwoju – to Korea Północna. Kraj, który Orwellowską powieść Rok 1984 potraktował nie jako ostrzeżenie, lecz jako model polityczny. Jej lider, Kim Ir Sen, zdobywszy ogromną władzę, zdołał narzucić narodowi system, który rozwinął się w modelowego Lewiatana totalnej organizacji politycznej; wyizolowanego, ożywionego jedną ideą, zakorzenioną w jednolitym podłożu tradycji historycznej. Komunistyczne państwo koreańskie sięgnęło ideału Orwellowskiej wizji i zrealizowało się jako najdoskonalszy realny twór doktrynalnego umysłu. Stało się totalitaryzmem spełnionym”.

 

Język Polski!


Pobierz Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  8386759941
  język
  polski
  dodał
  Gibon


  Pobierz Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje eBook za darmo:

  Mirror-2

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.pdf (PLN-0.00)

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.epub (PLN-0.00)

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.doc (PLN-0.00)

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.txt (PLN-0.00)

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.PDF – (PLN 0.00);

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.MOBI – (PLN 0.00);

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.EPUB – (PLN 0.00);

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.DOC – (PLN 0.00);

  Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje ebook, Książkę Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje FB2, Download Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje PDF , Download Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje MOBI, Online Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje książkę, Za darmo Pobierz Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje IPhone, Online Książkę Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje PDF, Za darmo Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje DJVU, Za darmo pobierz Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje TXT, Pobierz Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje RTF, Online Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje FB2 , e-książkę Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje pobierz TXT, Za darmo Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje pobierz książkę, Książkę Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje pobierz MOBI, Pobierz Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje IPad, Czytaj Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje MOBI, Czytaj Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje DOCX, Za darmo Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje AWZ, Download książkę Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje iPad , Za darmo Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje DJVU, Download Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje książkę za darmo, Za darmo książkę Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje DVD, Czytaj Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje TXT, eBook Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje pobierz DJVU, Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje pobierz książkę za darmo, Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje pobierz książkę pdf za darmo, Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Kim Ir-sen. Dzieło i polityczne wizje pdf za darmo.

  Leave a Reply