Pobierz Książkę Kordian i cham za darmo pdf, ePub, kindle

Kordian i cham Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Kordian i cham


W ciągu lat, jakie upłynęły już od chwili, kiedy opublikowałem – własnym nakładem – pierwsze wydanie “Kordiana i chama” (1932), książka ta uzyskała piętnaście wydań, z tych jedenaście w Polsce Ludowej. W ciągu tego, dość długiego już, okresu czasu, wypełnionego faktami dziejowymi najwyższej doniosłości, ustaliła się dość wszechstronna i wyczerpująca ocena tej powieści pod względem…

W ciągu lat, jakie upłynęły już od chwili, kiedy opublikowałem – własnym nakładem – pierwsze wydanie “Kordiana i chama” (1932), książka ta uzyskała piętnaście wydań, z tych jedenaście w Polsce Ludowej. W ciągu tego, dość długiego już, okresu czasu, wypełnionego faktami dziejowymi najwyższej doniosłości, ustaliła się dość wszechstronna i wyczerpująca ocena tej powieści pod względem społeczno-ideologicznym i artystycznym, ocena jej wartości i błędów. Jedne i drugie – sądzę – charakterystyczne są dla pewnego etapu rozwojowego nie tylko w pisarstwie autora, ale i na drogach literatury polskiej ku realizmowi socjalistycznemu. Dokumentarna w założeniu powieść “Kordian i cham” stała się już z kolei sama pewnego rodzaju dokumentem polityczno-literackim okresu, w którym powstała, okresu walk polskich mas ludowych z władzą kapitalistyczno-obszarniczą. Jest to jedna z większych radości, jakie mogą być udziałem pisarza.
Z tym właśnie uczuciem oddaję do rąk Czytelników Polski Ludowej niniejsze wydanie “Kordiana i chama”.
Warszawa, 1962

 

Język Polski!


Pobierz Kordian i cham Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kordian i cham (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  liczba stron
  283
  słowa kluczowe
  powieść polska
  kategoria
  Literatura piękna
  język
  polski


  Pobierz Kordian i cham eBook za darmo:

  Mirror-2

  Kordian i cham.pdf (PLN-0.00)

  Kordian i cham.epub (PLN-0.00)

  Kordian i cham.doc (PLN-0.00)

  Kordian i cham.txt (PLN-0.00)

  Kordian i cham.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Kordian i cham.PDF – (PLN 0.00);

  Kordian i cham.MOBI – (PLN 0.00);

  Kordian i cham.EPUB – (PLN 0.00);

  Kordian i cham.DOC – (PLN 0.00);

  Kordian i cham.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Kordian i cham ebook, Książkę Kordian i cham FB2, Download Kordian i cham PDF , Download Kordian i cham MOBI, Online Kordian i cham książkę, Za darmo Pobierz Kordian i cham IPhone, Online Książkę Kordian i cham PDF, Za darmo Kordian i cham DJVU, Za darmo pobierz Kordian i cham TXT, Pobierz Kordian i cham RTF, Online Kordian i cham FB2 , e-książkę Kordian i cham pobierz TXT, Za darmo Kordian i cham pobierz książkę, Książkę Kordian i cham pobierz MOBI, Pobierz Kordian i cham IPad, Czytaj Kordian i cham MOBI, Czytaj Kordian i cham DOCX, Za darmo Kordian i cham AWZ, Download książkę Kordian i cham iPad , Za darmo Kordian i cham DJVU, Download Kordian i cham książkę za darmo, Za darmo książkę Kordian i cham DVD, Czytaj Kordian i cham TXT, eBook Kordian i cham pobierz DJVU, Kordian i cham pobierz książkę za darmo, Kordian i cham pobierz książkę pdf za darmo, Kordian i cham pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Kordian i cham pdf za darmo.

  Leave a Reply