Pobierz Książkę Król Edyp za darmo pdf, ePub, kindle

Król Edyp Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Król Edyp


Król Edyp Sofoklesa (V wiek p.n.e.), jeden z największych dramatów wszech czasów, przez Arystotelesa uznany za „najpiękniejszą tragedię”, mimo dwóch i pół tysiąca lat, jakie upłynęły od jego powstania, wciąż jest utworem żywym i fascynującym, stale powracającym na scenę.
Na polski przekładano go dotąd co najmniej dwanaście razy. Większość tłumaczeń powstała w wieku XIX i w pierwszej…

Król Edyp Sofoklesa (V wiek p.n.e.), jeden z największych dramatów wszech czasów, przez Arystotelesa uznany za „najpiękniejszą tragedię”, mimo dwóch i pół tysiąca lat, jakie upłynęły od jego powstania, wciąż jest utworem żywym i fascynującym, stale powracającym na scenę.
Na polski przekładano go dotąd co najmniej dwanaście razy. Większość tłumaczeń powstała w wieku XIX i w pierwszej połowie XX i wyszła spod pióra filologów klasycznych, dbających przede wszystkim o wierność wobec greckiego oryginału, kosztem prostoty wyrazu i komunikatywności. Sofokles pisał jednak dla szerokiej rzeszy odbiorców i brzmiał dla swoich współczesnych jasno i naturalnie. Był rozumiany powszechnie i bez trudu.
Nowy przekład Antoniego Libery – pisarza, tłumacza i reżysera – jest próbą odtworzenia lub przywrócenia owej naturalności i prostoty. W zaproponowanej przez niego formie językowej i retorycznej tragedia Sofoklesa brzmi niemal jak dramat współczesny. Klarowne monologi, dynamiczne dialogi i ascetyczne chóry – wszystko to tworzy z owego arcydzieła nowoczesny metafizyczny thriller.

 

Język Polski!


Pobierz Król Edyp Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Król Edyp (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Król Edyp eBook za darmo:

  Mirror-2

  Król Edyp.pdf (PLN-0.00)

  Król Edyp.epub (PLN-0.00)

  Król Edyp.doc (PLN-0.00)

  Król Edyp.txt (PLN-0.00)

  Król Edyp.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Król Edyp.PDF – (PLN 0.00);

  Król Edyp.MOBI – (PLN 0.00);

  Król Edyp.EPUB – (PLN 0.00);

  Król Edyp.DOC – (PLN 0.00);

  Król Edyp.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Król Edyp ebook, Książkę Król Edyp FB2, Download Król Edyp PDF , Download Król Edyp MOBI, Online Król Edyp książkę, Za darmo Pobierz Król Edyp IPhone, Online Książkę Król Edyp PDF, Za darmo Król Edyp DJVU, Za darmo pobierz Król Edyp TXT, Pobierz Król Edyp RTF, Online Król Edyp FB2 , e-książkę Król Edyp pobierz TXT, Za darmo Król Edyp pobierz książkę, Książkę Król Edyp pobierz MOBI, Pobierz Król Edyp IPad, Czytaj Król Edyp MOBI, Czytaj Król Edyp DOCX, Za darmo Król Edyp AWZ, Download książkę Król Edyp iPad , Za darmo Król Edyp DJVU, Download Król Edyp książkę za darmo, Za darmo książkę Król Edyp DVD, Czytaj Król Edyp TXT, eBook Król Edyp pobierz DJVU, Król Edyp pobierz książkę za darmo, Król Edyp pobierz książkę pdf za darmo, Król Edyp pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Król Edyp pdf za darmo.

  Leave a Reply