Pobierz Książkę Leksykon duchów za darmo pdf, ePub, kindle

Leksykon duchów Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Leksykon duchów


“Pojęcie ducha bezcielesnej istoty na obraz i podobieństwo zmarłego człowieka występuje w kulturze od czasów najdawniejszych. Przedziwna mieszanina wiary i nieufności, jaką odczuwamy na wieść o ukazaniu się widma, niewiele się w istocie różni od doznań naszych przodków. Postęp wiedzy, nauki i oświaty zmienił wprawdzie wiele niegdysiejszych zapatrywań, nie wpłynął jednak zasadniczo na nasz sąd…

“Pojęcie ducha bezcielesnej istoty na obraz i podobieństwo zmarłego człowieka występuje w kulturze od czasów najdawniejszych. Przedziwna mieszanina wiary i nieufności, jaką odczuwamy na wieść o ukazaniu się widma, niewiele się w istocie różni od doznań naszych przodków. Postęp wiedzy, nauki i oświaty zmienił wprawdzie wiele niegdysiejszych zapatrywań, nie wpłynął jednak zasadniczo na nasz sąd o duchach ani nie zbliżył nas do wyjaśnienia ich natury. Zagadka pozostała zagadką i nie ulega kwestii, iż tu się właśnie kryje źródło nie słabnącego zainteresowania sprawą. Jak łatwo stwierdzić, napisano niezliczone książki o duchach i miejscach nawiedzanych. Różnorodność owych prac jest olbrzymia. Są wśród nich relacje naocznych świadków i owoce trudu archiwariuszy, pomniki literackie i jarmarczna tandeta, dzieła trzeźwych obserwatorów i bezkrytycznych łowców sensacji. Gdyby szukać rozwiązania zagadki w literaturze przedmiotu, życia by z pewnością nie starczyło. Po cóż tedy – spytać można uzupełniać ową książnicę kolejnym tomem? Powód jest prosty nikt się dotąd nie pokusił o opracowanie leksykonu duchów. Nikt, o ile wiem, nie opisał rozmaitych ich odmian na całym globie, nie stworzył rejestru słynnych zjaw w historii, nie nakreślił sylwetek koryfeuszy demonologii na przestrzeni wieków. W każdym razie nie w jednej książce. Praca niniejsza nie wyczerpuje tematu tak rozległego, że wszystkie szczegóły pomieściłoby dopiero wielotomowe wydawnictwo encyklopedyczne. Jest jednak reprezentatywna, daje dobre pojęcie o zjawiskach nadprzyrodzonych i jak sądzę okaże się użyteczna nie tylko dla laika, lecz także dla znawcy. Powstała w wyniku ćwierćwiecza studiów prowadzonych zarówno w bibliotekach, jak i w terenie. W wielu hasłach powołuję się na autorytet badaczy wybitniejszych ode mnie, w innych wyrażam opinie własne, formowane na podstawie mnogości źródeł. Przyświecała mi nadzieja stworzenia książki, w której da się znaleźć garść podstawowych informacji o każdym aspekcie wiedzy o duchach. W większości wypadków podałem także wskazówki bibliograficzne pozwalające rozszerzyć lekturę.” – ze wstępu

 

Język Polski!


Pobierz Leksykon duchów Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Leksykon duchów (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Leksykon duchów eBook za darmo:

  Mirror-2

  Leksykon duchów.pdf (PLN-0.00)

  Leksykon duchów.epub (PLN-0.00)

  Leksykon duchów.doc (PLN-0.00)

  Leksykon duchów.txt (PLN-0.00)

  Leksykon duchów.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Leksykon duchów.PDF – (PLN 0.00);

  Leksykon duchów.MOBI – (PLN 0.00);

  Leksykon duchów.EPUB – (PLN 0.00);

  Leksykon duchów.DOC – (PLN 0.00);

  Leksykon duchów.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Leksykon duchów ebook, Książkę Leksykon duchów FB2, Download Leksykon duchów PDF , Download Leksykon duchów MOBI, Online Leksykon duchów książkę, Za darmo Pobierz Leksykon duchów IPhone, Online Książkę Leksykon duchów PDF, Za darmo Leksykon duchów DJVU, Za darmo pobierz Leksykon duchów TXT, Pobierz Leksykon duchów RTF, Online Leksykon duchów FB2 , e-książkę Leksykon duchów pobierz TXT, Za darmo Leksykon duchów pobierz książkę, Książkę Leksykon duchów pobierz MOBI, Pobierz Leksykon duchów IPad, Czytaj Leksykon duchów MOBI, Czytaj Leksykon duchów DOCX, Za darmo Leksykon duchów AWZ, Download książkę Leksykon duchów iPad , Za darmo Leksykon duchów DJVU, Download Leksykon duchów książkę za darmo, Za darmo książkę Leksykon duchów DVD, Czytaj Leksykon duchów TXT, eBook Leksykon duchów pobierz DJVU, Leksykon duchów pobierz książkę za darmo, Leksykon duchów pobierz książkę pdf za darmo, Leksykon duchów pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Leksykon duchów pdf za darmo.

  Leave a Reply