Pobierz Książkę Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu za darmo pdf, ePub, kindle

Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu


Barwna, miejscami sensacyjna opowieść ukazująca kulisy powstania Manufaktury, wielofunkcyjnego centrum kulturalno-handlowo-rozrywkowego, które zmieniło oblicze współczesnej Łodzi. To także opowieść o najważniejszym ośrodku polskiego włókiennictwa, o jego dynamicznym rozwoju i gwałtownym upadku.
Bohaterowie książki: fabrykant Izrael Poznański, robotnik Jerzy Dłużniewski i likwidator zakładów…

Barwna, miejscami sensacyjna opowieść ukazująca kulisy powstania Manufaktury, wielofunkcyjnego centrum kulturalno-handlowo-rozrywkowego, które zmieniło oblicze współczesnej Łodzi. To także opowieść o najważniejszym ośrodku polskiego włókiennictwa, o jego dynamicznym rozwoju i gwałtownym upadku.
Bohaterowie książki: fabrykant Izrael Poznański, robotnik Jerzy Dłużniewski i likwidator zakładów „Poltex” Mieczysław Michalski, nigdy się nie spotkali. Połączyło ich dopiero trzydzieści hektarów w centrum Łodzi, przestrzeń, na której realizowali swoje marzenia. Poznański w drugiej połowie XIX wieku zbudował tam słynną fabrykę włókienniczą, Dłużniewski, charyzmatyczny lider łódzkiej „Solidarności”, wprowadził włókniarki na pierwszą linię pokojowej rewolucji, natomiast Michalski dokonał rewitalizacji budynków zrujnowanej fabryki, udowadniając, że Łódź może dynamicznie rozwijać się bez włókiennictwa. Jednak dziejom „fabryki marzeń” towarzyszyło złowrogie fatum. Synowie Poznańskiego splajtowali, włókniarki straciły pracę, a Michalski został zatrzymany przez ABW i oskarżony o „przekręt” gospodarczy. Wszyscy ponieśli klęskę. Może stało się to dlatego, że byli wizjonerami wyprzedzającymi swoją epokę?

 

Język Polski!


Pobierz Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  978-83-7399-457-7
  liczba stron
  256
  słowa kluczowe
  Łódź, Manufaktura
  kategoria
  Literatura piękna
  język
  polski
  dodała
  Pistacia


  Pobierz Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu eBook za darmo:

  Mirror-2

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.pdf (PLN-0.00)

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.epub (PLN-0.00)

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.doc (PLN-0.00)

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.txt (PLN-0.00)

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.PDF – (PLN 0.00);

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.MOBI – (PLN 0.00);

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.EPUB – (PLN 0.00);

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.DOC – (PLN 0.00);

  Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu ebook, Książkę Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu FB2, Download Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu PDF , Download Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu MOBI, Online Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu książkę, Za darmo Pobierz Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu IPhone, Online Książkę Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu PDF, Za darmo Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu DJVU, Za darmo pobierz Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu TXT, Pobierz Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu RTF, Online Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu FB2 , e-książkę Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu pobierz TXT, Za darmo Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu pobierz książkę, Książkę Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu pobierz MOBI, Pobierz Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu IPad, Czytaj Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu MOBI, Czytaj Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu DOCX, Za darmo Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu AWZ, Download książkę Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu iPad , Za darmo Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu DJVU, Download Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu książkę za darmo, Za darmo książkę Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu DVD, Czytaj Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu TXT, eBook Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu pobierz DJVU, Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu pobierz książkę za darmo, Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu pobierz książkę pdf za darmo, Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Łódzka fabryka marzeń. Od afery do sukcesu pdf za darmo.

  Leave a Reply