Pobierz Książkę Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. za darmo pdf, ePub, kindle

Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend.


Czytelnikowi, który weźmie tę książkę do rąk, należą się pewne wyjaśnienia.
Przede wszystkim – co to za „niezwykłe kobiety”? Każda jest przecież w jakimś sensie niezwykła! To prawda. Lecz wybraliśmy tu kobiety, których życie było na tyle niecodzienne, że na stałe zapisało się w dziejach w postaci kronikarskich notatek, poematów czy też – najczęściej – w tradycji. Takich niezwykłych życiorysów…

Czytelnikowi, który weźmie tę książkę do rąk, należą się pewne wyjaśnienia.
Przede wszystkim – co to za „niezwykłe kobiety”? Każda jest przecież w jakimś sensie niezwykła! To prawda. Lecz wybraliśmy tu kobiety, których życie było na tyle niecodzienne, że na stałe zapisało się w dziejach w postaci kronikarskich notatek, poematów czy też – najczęściej – w tradycji. Takich niezwykłych życiorysów udało się zebrać sporo, poczynając od starożytności, od pierwszej kobiety-faraona Hat-szepsut, a kończąc na pierwszej pielęgniarce, Florencji Nightingale, u schyłku dziewiętnastego wieku.
Większość z nich to kobiety naprawdę niezwykłe. Życie bowiem upłynęło im w walce o prawo do miłości, o zdobycie władzy, zabezpieczenie dziedzictwa dla synów lub córek, o realizację swych marzeń… Walczyły z przeciwnościami losu, ze światem mężczyzn, z innymi kobietami, a nawet… z własnymi dziećmi! Wiele z nich – większość! -walkę tę przegrała, życie okazało się wielkim dramatem, czasem nawet tragedią, a wszystko, co osiągnęły, rozsypało się w gruzy. Niektóre u schyłku życia oglądały całkowitą klęskę swoich dążeń. Nic po nich nie pozostało!
Czy jednak naprawdę nic?
Przetrwała pamięć ich czynów, ich namiętności, przetrwało wspomnienie, że kiedyś żyły i działały. I to jest ich trwały dorobek, do którego w tej książce wracamy.
Wybraliśmy życiorysy niektórych kobiet z dziejów. Czytelnik z pewnością zauważy, że nie ma wśród nich Kleopatry, Joanny d’Arc, królowej Jadwigi czy Marysieńki, nie ma Józefiny lub George Sand.
Te ostatnie wielokrotnie już opisano, życiorysy ich bywały tematem rozpraw naukowych, przedmiotem sporów badaczy, treścią powieści czy filmów. O nich więc mówić tu nie będziemy.
Podział znanych z historii kobiet na „wielkie” i „niezwykłe” jest zupełnie dowolny i może być przez każdego zakwestionowany. Autor chciał jednak przybliżyć Czytelnikowi życiorysy tych mniej znanych, tych, które działały na dalszym jakby planie historii. Kobiet, które może nie były tak słynne, ale z pewnością były niezwykłe. One właśnie są bohaterkami tych krótkich szkiców.
I jeszcze jedno. Wszystkie podane tu daty, wydarzenia i fakty wzięte zostały ze źródeł historycznych, z rozpraw naukowych lub innych prac badawczych.
(ze wstępu)

 

Język Polski!


Pobierz Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  838629115X
  liczba stron
  155
  słowa kluczowe
  kobiety, władza, historia
  kategoria
  historia
  język
  polski
  dodała
  Oxara


  Pobierz Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. eBook za darmo:

  Mirror-2

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..pdf (PLN-0.00)

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..epub (PLN-0.00)

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..doc (PLN-0.00)

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..txt (PLN-0.00)

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..PDF – (PLN 0.00);

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..MOBI – (PLN 0.00);

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..EPUB – (PLN 0.00);

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..DOC – (PLN 0.00);

  Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend..TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. ebook, Książkę Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. FB2, Download Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. PDF , Download Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. MOBI, Online Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. książkę, Za darmo Pobierz Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. IPhone, Online Książkę Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. PDF, Za darmo Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. DJVU, Za darmo pobierz Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. TXT, Pobierz Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. RTF, Online Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. FB2 , e-książkę Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. pobierz TXT, Za darmo Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. pobierz książkę, Książkę Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. pobierz MOBI, Pobierz Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. IPad, Czytaj Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. MOBI, Czytaj Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. DOCX, Za darmo Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. AWZ, Download książkę Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. iPad , Za darmo Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. DJVU, Download Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. książkę za darmo, Za darmo książkę Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. DVD, Czytaj Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. TXT, eBook Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. pobierz DJVU, Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. pobierz książkę za darmo, Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. pobierz książkę pdf za darmo, Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Niezwykłe kobiety w dziejach. Kobiety z mitów i legend. pdf za darmo.

  Leave a Reply