Pobierz Książkę Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 za darmo pdf, ePub, kindle

Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970


Przedmiotem rozważań w prezentowanej monografii Opowiadania i opowieści dla dzieci i młodzieży po roku 1970 są małe formy literackie, opowiadania dla dzieci, opowiadania i opowieści dla młodzieży.

Praca zawiera bogactwo problemów i tematów oraz wartości. Dotyczy ona najtrudniejszych w życiu człowieka okresu zwanego dojrzewaniem, dorastaniem lub adolescencją.

Rozdział pierwszy poświęcony jest…

Przedmiotem rozważań w prezentowanej monografii Opowiadania i opowieści dla dzieci i młodzieży po roku 1970 są małe formy literackie, opowiadania dla dzieci, opowiadania i opowieści dla młodzieży.

Praca zawiera bogactwo problemów i tematów oraz wartości. Dotyczy ona najtrudniejszych w życiu człowieka okresu zwanego dojrzewaniem, dorastaniem lub adolescencją.

Rozdział pierwszy poświęcony jest analizie wybranych opowiadań realistycznych dla dzieci jako ważnego etapu edukacji literackiej, przygotowującego do odbioru prozy obyczajowej kierowanej do młodzieży.

Rozdział drugi ma charakter informacyjny, zawiera informacje o wybranych wydawnictwach, seriach i nazwiskach autorów opowiadań i opowieści.

Centralne miejsce w monografii zajmuje rozdział trzeci poświęcony analizie wybranych problemów i tematów z opowiadań i opowieści dla młodzieży, do których należą:

1. Problem bohatera – narratora i narracji.

2. Negatywny wpływ rodziny na nastolatków.

3. Problem sieroctwa społecznego.

4. Problemy szkolne.

5. Sport w życiu nastolatków.

6. Koleżeństwo, przyjaźń, sympatie i pierwsza miłość nastolatków.

7. Poszukiwanie prawdy przez nastolatków.

8. Praca nastolatków.

9. Problemy nastolatków niepełnosprawnych.

10. Determinacja bohaterów młodzieżowych w dążeniu do celu.

11. Bohaterska postawa nastolatków wobec krzywdy i zła.

Są to problemy, wartości, psychologiczne, pedagogiczne, socjologiczne, wychowawcze, moralne, estetyczne.

Niepokojące problemy patologii młodzieży (bunt, agresja, przemoc, konflikty, alkoholizm, palenie papierosów, kłamstwo, kradzież, poszukiwanie przyjaźni i miłości, poszukiwanie prawdy, kształtowanie się światopoglądu, nie uznawanie autorytetów i inne) z opowiadań i opowieści po 1970 roku są jak najbardziej aktualne w XXI wieku, tylko jeszcze bardziej drastyczne, nasilone i spotęgowane, dochodzi narkomania, a poszukiwania środków zaradczych nieustannie trwają i zawodzą.

Podejmują je Kościół, prasa, radio, telewizja, coraz większą rolę odgrywają Internet i komputer. Tymczasem słyszymy i oglądamy nieraz wstrząsające, makabryczne fakty z życia młodzieży współczesnej. Literatura również włącza się do walki o właściwą postawę wychowawczą współczesnej młodzieży.

Analizowane opowiadania i opowieści zawierają cenne walory artystyczne w celu najskuteczniejszego dotarcia do czytelnika. Droga przed badaczami „małych form literackich” jest otwarta. „Małe formy literackie” dla młodzieży (opowiadania, opowieści) mają przygotować młodzież do czytania większych dzieł literackich. Kwalifikują się zresztą nie tylko dla młodzieży, ale i dla starszych czytelników borykających się z brakiem czasu i problemami dojrzewającej w szybkim tempie młodzieży.

 

Język Polski!


Pobierz Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  978-83-7587-204-0
  liczba stron
  64
  język
  polski


  Pobierz Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 eBook za darmo:

  Mirror-2

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.pdf (PLN-0.00)

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.epub (PLN-0.00)

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.doc (PLN-0.00)

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.txt (PLN-0.00)

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.PDF – (PLN 0.00);

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.MOBI – (PLN 0.00);

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.EPUB – (PLN 0.00);

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.DOC – (PLN 0.00);

  Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 ebook, Książkę Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 FB2, Download Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 PDF , Download Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 MOBI, Online Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 książkę, Za darmo Pobierz Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 IPhone, Online Książkę Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 PDF, Za darmo Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 DJVU, Za darmo pobierz Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 TXT, Pobierz Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 RTF, Online Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 FB2 , e-książkę Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 pobierz TXT, Za darmo Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 pobierz książkę, Książkę Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 pobierz MOBI, Pobierz Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 IPad, Czytaj Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 MOBI, Czytaj Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 DOCX, Za darmo Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 AWZ, Download książkę Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 iPad , Za darmo Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 DJVU, Download Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 książkę za darmo, Za darmo książkę Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 DVD, Czytaj Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 TXT, eBook Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 pobierz DJVU, Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 pobierz książkę za darmo, Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 pobierz książkę pdf za darmo, Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Opowiadania i opowieści dla młodzieży po roku 1970 pdf za darmo.

  Leave a Reply