Pobierz Książkę Pijani Bogiem za darmo pdf, ePub, kindle

Pijani Bogiem Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Pijani Bogiem


Pijani Bogiem, owoc wyjazdów dziennikarza i podróżnika Maxa Cegielskiego do Pakistanu w latach 2000–2004, to pełna reporterskiej pasji i oryginalnych obserwacji opowieść o barwnym i trudnym do przeniknięcia świecie pakistańskiego islamu, a szczególnie jego mistycznego, bardzo żywego w Pakistanie odłamu: sufizmu.
Odwiedzając rodzinę Sainów, bębniarzy z Lahore, którzy grają tradycyjną muzykę…

Pijani Bogiem, owoc wyjazdów dziennikarza i podróżnika Maxa Cegielskiego do Pakistanu w latach 2000–2004, to pełna reporterskiej pasji i oryginalnych obserwacji opowieść o barwnym i trudnym do przeniknięcia świecie pakistańskiego islamu, a szczególnie jego mistycznego, bardzo żywego w Pakistanie odłamu: sufizmu.
Odwiedzając rodzinę Sainów, bębniarzy z Lahore, którzy grają tradycyjną muzykę podczas sufickich ceremonii religijnych, autor zanurza się coraz głębiej w różnorodność muzułmańskiego świata – tego konserwatywnego i tego postępowego, tego racjonalnego i tego poszukującego prawdy w doświadczeniu mistycznym.
Unikając ograniczającej i – szczególnie po 2001 roku – obciążonej stereotypami perspektywy przybysza z Zachodu, Max Cegielski ukazuje odcienie pakistańskiej religijności i tradycyjnej kultury, przedstawia jej przywódców i opiekunów duchowych, mędrców sprzed wieków, ascetów i świętych, przy których grobowcach wciąż gromadzą się wierni, by wpadać w modlitewny trans.
Tego świata nie da się ogarnąć od razu. Cegielski wraca zatem wielokrotnie do braci-bębniarzy, uczestniczy wraz z nimi w pielgrzymkach i uroczystościach, za każdym razem odkrywając nowy fragment prawdy o nich i ich rzeczywistości. Te powroty to zarazem metafora całego kontaktu z Pakistanem, niepojmowalnym przy pierwszych spotkaniach, a potem stopniowo otwierającym się i wyjaśniającym, ale też rozgałęziającym się w nieskończoność.

 

Język Polski!


Pobierz Pijani Bogiem Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Pijani Bogiem (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  8374142663
  liczba stron
  260
  słowa kluczowe
  reportaż, Pakistan, podróżnicza
  kategoria
  literatura faktu
  język
  polski


  Pobierz Pijani Bogiem eBook za darmo:

  Mirror-2

  Pijani Bogiem.pdf (PLN-0.00)

  Pijani Bogiem.epub (PLN-0.00)

  Pijani Bogiem.doc (PLN-0.00)

  Pijani Bogiem.txt (PLN-0.00)

  Pijani Bogiem.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Pijani Bogiem.PDF – (PLN 0.00);

  Pijani Bogiem.MOBI – (PLN 0.00);

  Pijani Bogiem.EPUB – (PLN 0.00);

  Pijani Bogiem.DOC – (PLN 0.00);

  Pijani Bogiem.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Pijani Bogiem ebook, Książkę Pijani Bogiem FB2, Download Pijani Bogiem PDF , Download Pijani Bogiem MOBI, Online Pijani Bogiem książkę, Za darmo Pobierz Pijani Bogiem IPhone, Online Książkę Pijani Bogiem PDF, Za darmo Pijani Bogiem DJVU, Za darmo pobierz Pijani Bogiem TXT, Pobierz Pijani Bogiem RTF, Online Pijani Bogiem FB2 , e-książkę Pijani Bogiem pobierz TXT, Za darmo Pijani Bogiem pobierz książkę, Książkę Pijani Bogiem pobierz MOBI, Pobierz Pijani Bogiem IPad, Czytaj Pijani Bogiem MOBI, Czytaj Pijani Bogiem DOCX, Za darmo Pijani Bogiem AWZ, Download książkę Pijani Bogiem iPad , Za darmo Pijani Bogiem DJVU, Download Pijani Bogiem książkę za darmo, Za darmo książkę Pijani Bogiem DVD, Czytaj Pijani Bogiem TXT, eBook Pijani Bogiem pobierz DJVU, Pijani Bogiem pobierz książkę za darmo, Pijani Bogiem pobierz książkę pdf za darmo, Pijani Bogiem pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Pijani Bogiem pdf za darmo.

  Leave a Reply