Pobierz Książkę Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego za darmo pdf, ePub, kindle

Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego


Zbiór ośmiu szkiców Płacz Antygony dotyczy różnych narracji (z przeznaczenia fikcjonalnych i niefikcjonalnych) o insurgentach powstania styczniowego. Łączy je przede wszystkim próba wykorzystania prymarnych źródeł historycznych, tj. metryk – dokumentów autentycznych i surowych, w przekazie indyferentnych, jako materiału nie tyle pozwalającego na uznanie referencjalności wiedzy historycznej,…

Zbiór ośmiu szkiców Płacz Antygony dotyczy różnych narracji (z przeznaczenia fikcjonalnych i niefikcjonalnych) o insurgentach powstania styczniowego. Łączy je przede wszystkim próba wykorzystania prymarnych źródeł historycznych, tj. metryk – dokumentów autentycznych i surowych, w przekazie indyferentnych, jako materiału nie tyle pozwalającego na uznanie referencjalności wiedzy historycznej, ile organizujące go próby odkształcania (i demaskowania przez odsłonięcie mechanizmu) mitów lub modelowania biografii znanych dotąd jedynie w rudymentach. Stwarza się przez to niekiedy nowa narracja, alternatywna wobec poprzedniej (szkic o Marii Piotrowiczowej).

Bohaterkami większości tekstów są kobiety: piszące lub opisywane, mówiące swoim głosem lub cudzym słowem, Antygony szukające grobów braci i Amazonki walczące i ginące ja k mężczyźni, heroiny i westalki, gloryfikowane i postponowane.

Ze Wstępu

Choć znaczna część książki dotyczy marginaliów, odległych od spraw o znaczeniu przesądzają cym o losach narodu, ustalenie faktów ma kapitalne znaczenie – blokuje rozradzanie się mitów opartych na pogłoskach. Takie mity na dłuższą metę są społecznie szkodliwe. Książka ma szansę stać się podstawową lekturą ilustrującą proces światopoglądowego i kulturowego emancypowania się kobiety polskiej w XIX wieku: w stosunku do feministycznej orientacji w humanistyce stanowi rzadki przykład mówienia o rzeczach nowych bez ustawicznego przywoływania wytartych argumentów publicystycznych o widmie Kodeksu Napoleona nad światem polskiej kobiety w XX wieku.

Z recenzji prof. dr. hab. Tadeusza Budrewicza

 

Język Polski!


Pobierz Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788380887398
  liczba stron
  146
  kategoria
  historia
  język
  polski
  dodał
  Wielebny


  Pobierz Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego eBook za darmo:

  Mirror-2

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.pdf (PLN-0.00)

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.epub (PLN-0.00)

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.doc (PLN-0.00)

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.txt (PLN-0.00)

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.PDF – (PLN 0.00);

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.MOBI – (PLN 0.00);

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.EPUB – (PLN 0.00);

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.DOC – (PLN 0.00);

  Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego ebook, Książkę Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego FB2, Download Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego PDF , Download Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego MOBI, Online Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego książkę, Za darmo Pobierz Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego IPhone, Online Książkę Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego PDF, Za darmo Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego DJVU, Za darmo pobierz Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego TXT, Pobierz Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego RTF, Online Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego FB2 , e-książkę Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego pobierz TXT, Za darmo Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego pobierz książkę, Książkę Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego pobierz MOBI, Pobierz Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego IPad, Czytaj Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego MOBI, Czytaj Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego DOCX, Za darmo Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego AWZ, Download książkę Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego iPad , Za darmo Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego DJVU, Download Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego książkę za darmo, Za darmo książkę Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego DVD, Czytaj Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego TXT, eBook Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego pobierz DJVU, Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego pobierz książkę za darmo, Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego pobierz książkę pdf za darmo, Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Płacz Antygony. O ludziach powstania styczniowego pdf za darmo.

  Leave a Reply