Pobierz Książkę Remiks. Teorie i praktyki za darmo pdf, ePub, kindle

Remiks. Teorie i praktyki Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Remiks. Teorie i praktyki


Remiks, jako kategoria badawcza, nie doczekał się wystarczającego opracowania na gruncie polskiej humanistyki. Propozycja teoretyczna Lawrence’a Lessiga, sprecyzowana w popularnej książce Remiks. Aby sztuka i biznes rozkwitały w hybrydowej gospodarce, przetłumaczonej na język polski w 2009 roku, była przede wszystkim interwencją w dyskurs praw autorskich. Fenomen remiksu wykracza jednak daleko…

Remiks, jako kategoria badawcza, nie doczekał się wystarczającego opracowania na gruncie polskiej humanistyki. Propozycja teoretyczna Lawrence’a Lessiga, sprecyzowana w popularnej książce Remiks. Aby sztuka i biznes rozkwitały w hybrydowej gospodarce, przetłumaczonej na język polski w 2009 roku, była przede wszystkim interwencją w dyskurs praw autorskich. Fenomen remiksu wykracza jednak daleko poza obszar zagadnień prawnych. Pojęcie to, zaczerpnięte ze słownika muzycznego, może posłużyć jako doskonałe narzędzie do analizy cyrkulacji tekstów w dobie mediów cyfrowych. Remiks nie charakteryzuje przy tym wyłącznie procesu twórczego, ale – być może przede wszystkim – taktyki odbiorcze. Ogromna część naszego uczestnictwa w kulturze zasadza się bowiem na logice remiksu, w której powtórzenie i oryginalność, determinizm i podmiotowa sprawczość splatają się w jednej figurze. Polecenie „kopiuj-wklej” stanowi tylko najbardziej powierzchniową formę takiego odbiorczego remiksu. W rzeczywistości zarówno twórcy, jak i odbiorcy stosują złożone taktyki remiksowe, które stają się dla nas narzędziem negocjowania znaczeń i tożsamości. Dla kulturoznawcy natomiast remiks może okazać się doskonałym pojęciem operacyjnym, które posłuży do przepracowania takich kategorii, jak oryginalność, autorstwo, podmiotowość, lokalność, wirtualność czy subwersja.

 

Język Polski!


Pobierz Remiks. Teorie i praktyki Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Remiks. Teorie i praktyki (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  słowa kluczowe
  kulturoznawstwo, media
  język
  polski
  dodała
  tramindeska


  Pobierz Remiks. Teorie i praktyki eBook za darmo:

  Mirror-2

  Remiks. Teorie i praktyki.pdf (PLN-0.00)

  Remiks. Teorie i praktyki.epub (PLN-0.00)

  Remiks. Teorie i praktyki.doc (PLN-0.00)

  Remiks. Teorie i praktyki.txt (PLN-0.00)

  Remiks. Teorie i praktyki.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Remiks. Teorie i praktyki.PDF – (PLN 0.00);

  Remiks. Teorie i praktyki.MOBI – (PLN 0.00);

  Remiks. Teorie i praktyki.EPUB – (PLN 0.00);

  Remiks. Teorie i praktyki.DOC – (PLN 0.00);

  Remiks. Teorie i praktyki.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Remiks. Teorie i praktyki ebook, Książkę Remiks. Teorie i praktyki FB2, Download Remiks. Teorie i praktyki PDF , Download Remiks. Teorie i praktyki MOBI, Online Remiks. Teorie i praktyki książkę, Za darmo Pobierz Remiks. Teorie i praktyki IPhone, Online Książkę Remiks. Teorie i praktyki PDF, Za darmo Remiks. Teorie i praktyki DJVU, Za darmo pobierz Remiks. Teorie i praktyki TXT, Pobierz Remiks. Teorie i praktyki RTF, Online Remiks. Teorie i praktyki FB2 , e-książkę Remiks. Teorie i praktyki pobierz TXT, Za darmo Remiks. Teorie i praktyki pobierz książkę, Książkę Remiks. Teorie i praktyki pobierz MOBI, Pobierz Remiks. Teorie i praktyki IPad, Czytaj Remiks. Teorie i praktyki MOBI, Czytaj Remiks. Teorie i praktyki DOCX, Za darmo Remiks. Teorie i praktyki AWZ, Download książkę Remiks. Teorie i praktyki iPad , Za darmo Remiks. Teorie i praktyki DJVU, Download Remiks. Teorie i praktyki książkę za darmo, Za darmo książkę Remiks. Teorie i praktyki DVD, Czytaj Remiks. Teorie i praktyki TXT, eBook Remiks. Teorie i praktyki pobierz DJVU, Remiks. Teorie i praktyki pobierz książkę za darmo, Remiks. Teorie i praktyki pobierz książkę pdf za darmo, Remiks. Teorie i praktyki pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Remiks. Teorie i praktyki pdf za darmo.

  Leave a Reply