Pobierz Książkę Scivias, t. 2 za darmo pdf, ePub, kindle

Scivias, t. 2 Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Scivias, t. 2


Scivias to zbiór wizji Hildegardy z Bingen. Tytuł oznacza: Poznaj drogi Pana. Obok 26 wizji, które stanowią zapis widzeń, znajdują się średniowieczne miniatury, które powstawały razem z tekstem i ilustrują jego odpowiednie fragmenty. Scivias opisuje Boży zamysł stworzenia świata, stanowi także swoistą encyklopedię wiedzy o średniowiecznym świecie: spojrzeniu na Boga, człowieka i kosmos. Jest…

Scivias to zbiór wizji Hildegardy z Bingen. Tytuł oznacza: Poznaj drogi Pana. Obok 26 wizji, które stanowią zapis widzeń, znajdują się średniowieczne miniatury, które powstawały razem z tekstem i ilustrują jego odpowiednie fragmenty. Scivias opisuje Boży zamysł stworzenia świata, stanowi także swoistą encyklopedię wiedzy o średniowiecznym świecie: spojrzeniu na Boga, człowieka i kosmos. Jest to pierwsze wydanie w języku polskim tekstów popularnej mistyczki.

1 tom (ZM 57) zawiera wstęp oraz pierwszą i drugą księgę dzieła. 2 tom (ZM 58) zawiera trzecią księgę oraz indeks biblijny.

“I tak oto w czterdziestym trzecim roku mego doczesnego biegu, gdy z wielkim strachem i drżąc z napięcia doświadczyłam niebiańskiej wizji, ujrzałam bardzo wielką jasność, w której dał się słyszeć głos z niebios, mówiący do mnie te słowa: ‘O człowiecze mizerny, pyle z pyłu, zgnilizno zepsucia, mów i spisz wszystko, co widzisz i słyszysz. Lecz ponieważ jesteś zbyt bojaźliwa do powiedzenia i zbyt prosta do przedstawienia i niewyuczona do spisania tego wszystkiego, mów i spisuj wizje te i to wszystko nie na miarę ust ludzkich ani wedle pojmowania myśli człowieczej i według woli ludzkiego zamysłu, lecz zgodnie z tym, co widzisz i słyszysz z góry, z niebios, z niezwykłości Boga i – tak te rzeczy z wyjaśnieniem przedstawiaj, jak pilny uczeń słuchając słów swego mistrza, przyjmuje je zgodnie z tokiem jego wypowiedzi, według jego woli, wskazówki i zalecenia”. (fragment)

 

Język Polski!


Pobierz Scivias, t. 2 Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Scivias, t. 2 (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Scivias, t. 2 eBook za darmo:

  Mirror-2

  Scivias, t. 2.pdf (PLN-0.00)

  Scivias, t. 2.epub (PLN-0.00)

  Scivias, t. 2.doc (PLN-0.00)

  Scivias, t. 2.txt (PLN-0.00)

  Scivias, t. 2.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Scivias, t. 2.PDF – (PLN 0.00);

  Scivias, t. 2.MOBI – (PLN 0.00);

  Scivias, t. 2.EPUB – (PLN 0.00);

  Scivias, t. 2.DOC – (PLN 0.00);

  Scivias, t. 2.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Scivias, t. 2 ebook, Książkę Scivias, t. 2 FB2, Download Scivias, t. 2 PDF , Download Scivias, t. 2 MOBI, Online Scivias, t. 2 książkę, Za darmo Pobierz Scivias, t. 2 IPhone, Online Książkę Scivias, t. 2 PDF, Za darmo Scivias, t. 2 DJVU, Za darmo pobierz Scivias, t. 2 TXT, Pobierz Scivias, t. 2 RTF, Online Scivias, t. 2 FB2 , e-książkę Scivias, t. 2 pobierz TXT, Za darmo Scivias, t. 2 pobierz książkę, Książkę Scivias, t. 2 pobierz MOBI, Pobierz Scivias, t. 2 IPad, Czytaj Scivias, t. 2 MOBI, Czytaj Scivias, t. 2 DOCX, Za darmo Scivias, t. 2 AWZ, Download książkę Scivias, t. 2 iPad , Za darmo Scivias, t. 2 DJVU, Download Scivias, t. 2 książkę za darmo, Za darmo książkę Scivias, t. 2 DVD, Czytaj Scivias, t. 2 TXT, eBook Scivias, t. 2 pobierz DJVU, Scivias, t. 2 pobierz książkę za darmo, Scivias, t. 2 pobierz książkę pdf za darmo, Scivias, t. 2 pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Scivias, t. 2 pdf za darmo.

  Leave a Reply