Pobierz Książkę Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka za darmo pdf, ePub, kindle

Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka


Współczesne postsekularne zainteresowanie religią – nieredukowalne do prostodusznie, jeśli nie wręcz prostacko, pojmowanego jej „powrotu” – wydaje się nam inspirujące i warte kontynuacji, a jednocześnie wymagające rzetelnej refleksji nad jego przyszłością, przebiegiem i przyczynami. W efekcie zasygnalizowany w tytule monografii niniejszej splot (a może i supeł…) problemów i dyskursów jawi się…

Współczesne postsekularne zainteresowanie religią – nieredukowalne do prostodusznie, jeśli nie wręcz prostacko, pojmowanego jej „powrotu” – wydaje się nam inspirujące i warte kontynuacji, a jednocześnie wymagające rzetelnej refleksji nad jego przyszłością, przebiegiem i przyczynami. W efekcie zasygnalizowany w tytule monografii niniejszej splot (a może i supeł…) problemów i dyskursów jawi się zarazem jako obiecujący, jak i jako niezwykle złożony. Zdajemy sobie sprawę, że zaciskając się wciąż bardziej i bardziej, węzeł ten – jak w przypominającej przestrogę Gordionu miniaturze Zbigniewa Herberta – nie przestaje „kpić sobie z naszych wysiłków”. Zamiast jednak dobywać miecza, aby dokonać nieodwracalnego cięcia, chcielibyśmy mimo wszystko raz jeszcze zadać sobie kilka, ciągle niewczesnych, pytań, ufni w możliwość odnalezienia nowych na nie odpowiedzi, choć i pamiętający zarazem, że ich poszukiwanie – jak w Węźle gordyjskim pisze Herbert – „zakłada zgodę na błądzenie; bezradność wobec splątanej materii świata, cudowną ludzką niepewność i pokorną cierpliwość”. W jaki zatem sposób można mówić dziś o teologii i religijności, a do jakiego typu refleksji obligują nas wewnętrzne prawa tej i innych akademickich dyscyplin?Czy nie więzią one namysłu nad tym szczególnie frapującym typem więzi, jaki nazywamy religią? Czy można jeszcze uprawiać teologię na sposób ahistoryczny, stroniący od jakichkolwiek odniesień do ustaleń nauk społeczno-politycznych? Czyma sens podejmowanie interpretacji tekstów literackich i kulturowych bez świadomości ich kryptoteologicznych uwikłań? Czy możliwa jest inna, nowa refleksja nad religią i na czym miałaby ona polegać? Czy możliwe są więzi bez więzów?

Ze wstępu Piotra Bogaleckiego, Aliny Mitek-Dziemby i Tadeusza Sławka

 





Język Polski!


Pobierz Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:



Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788360406366
  liczba stron
  430
  kategoria
  filozofia i etyka
  język
  polski
  dodał
  Piotr Zając


  Pobierz Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka eBook za darmo:

  Mirror-2

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.pdf (PLN-0.00)

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.epub (PLN-0.00)

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.doc (PLN-0.00)

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.txt (PLN-0.00)

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.PDF – (PLN 0.00);

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.MOBI – (PLN 0.00);

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.EPUB – (PLN 0.00);

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.DOC – (PLN 0.00);

  Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka ebook, Książkę Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka FB2, Download Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka PDF , Download Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka MOBI, Online Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka książkę, Za darmo Pobierz Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka IPhone, Online Książkę Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka PDF, Za darmo Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka DJVU, Za darmo pobierz Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka TXT, Pobierz Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka RTF, Online Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka FB2 , e-książkę Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka pobierz TXT, Za darmo Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka pobierz książkę, Książkę Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka pobierz MOBI, Pobierz Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka IPad, Czytaj Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka MOBI, Czytaj Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka DOCX, Za darmo Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka AWZ, Download książkę Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka iPad , Za darmo Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka DJVU, Download Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka książkę za darmo, Za darmo książkę Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka DVD, Czytaj Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka TXT, eBook Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka pobierz DJVU, Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka pobierz książkę za darmo, Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka pobierz książkę pdf za darmo, Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Więzi wspólnoty. Literatura-religia-komparatystyka pdf za darmo.

  Leave a Reply