Pobierz Książkę Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa za darmo pdf, ePub, kindle

Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa


Wielu polskim czytelnikom znane jest nazwisko Uspieńskiego. Jednak do tej pory nie ukazały się w języku polskim nauki jego legendarnego mistrza, G. I. Gurdżijewa. Niniejsza książka jest pierwszym poważnym opracowaniem, które prezentuje filozofię Gurdżijewa, bogato czerpiąc z jego własnych tekstów, oraz nakreśla postać urodzonego pod koniec XIX wieku w Armenii autora, wydobywając ją ze mgły…

Wielu polskim czytelnikom znane jest nazwisko Uspieńskiego. Jednak do tej pory nie ukazały się w języku polskim nauki jego legendarnego mistrza, G. I. Gurdżijewa. Niniejsza książka jest pierwszym poważnym opracowaniem, które prezentuje filozofię Gurdżijewa, bogato czerpiąc z jego własnych tekstów, oraz nakreśla postać urodzonego pod koniec XIX wieku w Armenii autora, wydobywając ją ze mgły mitów i przeinaczeń. Jego całościowa wizja człowieka, kosmosu i ewolucji wszechświata zakorzeniona jest w tradycjach ezoterycznych wielu religii. Jednocześnie jednak pełna jest zagadek i niedomówień – podobnie jak życiorys jej twórcy, celowo zaciemniany przez niego samego. Gurdżijew, spisując swe przemyślenia, nie starał się ułatwiać czytelnikowi zadania, upraszczając styl czy precyzując koncepcje. Przeciwnie, w tekstach swych z premedytacją stosował skomplikowaną terminologię, metafory i alegorie, tak aby treść docierała tylko do wybranych. Wprowadzenie światła i porządku do tego intelektualnego gąszczu było wyzwaniem dla autora niniejszego opracowania.
Popularne etykietki, takie jak filozof, guru, mesjasz czy myśliciel, nie w pełni opisują jego działalność. Być może określenie „reformator” najlepiej oddaje charakter jego pracy. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że celem jego działań było dążenie do zmiany natury ludzkiej. Nie chodziło mu o udoskonalenie charakteru człowieka, o uczynienie go bardziej kulturalnym czy tolerancyjnym, lecz o coś głębszego, bardziej istotnego – o całkowitą zmianę psychiki człowieka i jego poglądu na siebie i na świat; Gurdżijew nazywa to osiągnięciem „obiektywnego rozumu”.

 

Język Polski!


Pobierz Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  8372290873
  liczba stron
  288
  język
  polski
  dodał
  grzecho


  Pobierz Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa eBook za darmo:

  Mirror-2

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.pdf (PLN-0.00)

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.epub (PLN-0.00)

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.doc (PLN-0.00)

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.txt (PLN-0.00)

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.PDF – (PLN 0.00);

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.MOBI – (PLN 0.00);

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.EPUB – (PLN 0.00);

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.DOC – (PLN 0.00);

  Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa ebook, Książkę Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa FB2, Download Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa PDF , Download Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa MOBI, Online Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa książkę, Za darmo Pobierz Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa IPhone, Online Książkę Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa PDF, Za darmo Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa DJVU, Za darmo pobierz Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa TXT, Pobierz Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa RTF, Online Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa FB2 , e-książkę Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa pobierz TXT, Za darmo Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa pobierz książkę, Książkę Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa pobierz MOBI, Pobierz Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa IPad, Czytaj Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa MOBI, Czytaj Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa DOCX, Za darmo Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa AWZ, Download książkę Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa iPad , Za darmo Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa DJVU, Download Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa książkę za darmo, Za darmo książkę Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa DVD, Czytaj Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa TXT, eBook Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa pobierz DJVU, Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa pobierz książkę za darmo, Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa pobierz książkę pdf za darmo, Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa pdf za darmo.

  Leave a Reply