Pobierz Książkę Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki za darmo pdf, ePub, kindle

Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki


Pedagogika poszukuje łatwości i oczywistości.

Wszelkie koncepcje, które nie są łatwe ani oczywiste, mają małe szanse na wejście w obieg powszechny, na uzyskanie statusu „kanonu” myśli o wychowaniu. Nie jest to zjawisko nowe ani zaskakujące. Wynika ono po prostu z konieczności dostarczania takich wizji procesu edukacji, które mogą być zrozumiałe przez ogromne zastępy nauczycieli…

Pedagogika poszukuje łatwości i oczywistości.

Wszelkie koncepcje, które nie są łatwe ani oczywiste, mają małe szanse na wejście w obieg powszechny, na uzyskanie statusu „kanonu” myśli o wychowaniu. Nie jest to zjawisko nowe ani zaskakujące. Wynika ono po prostu z konieczności dostarczania takich wizji procesu edukacji, które mogą być zrozumiałe przez ogromne zastępy nauczycieli praktycznie zaangażowanych w proces kształcenia. Uważa się, że funkcją pedagogiki jest dostarczanie nauczycielom „przepisów” na uzyskiwanie zakładanych celów, swoistej „technologii działania edukacyjnego”. Niezwykła złożoność procesów edukacyjnych powoduje jednak, że owe proste i zrozumiałe dla wszystkich, łatwe do praktycznego stosowania teorie okazują się raz za razem mistyfikacjami. Rodzi to zniechęcenie, stwarza konflikt „praktyków” z „teoretykami” i… wywołuje jeszcze większe zapotrzebowanie na oczywistość i prostotę.

Na naszych oczach skończyła się oczywistość pedagogiki socjalistycznej. Reakcją na jej upadek stało się niezwykłe ożywienie poszukiwań praktycznych (ruch szkół społecznych, klas autorskich, szkół prywatnych) i zapotrzebowanie na nowe idee opisujące i wyjaśniające procesy wychowania i rozwoju. Ale jakby mimochodem został też uruchomiony ów stary, klasyczny motyw poszukiwania oczywistości: tym razem zdajemy się szukać jej na Zachodzie. „Tam” wszystko wydaje się być proste, sprawdzone, bezproblemowe, gotowe do przyjęcia i skopiowania.

Tymczasem myślenie nigdy nie jest oczywiste. Myślenie o wychowaniu jest działaniem szczególnie nieoczywistym, bo jest myśleniem o jednej z najbardziej nieoczywistych praktyk społecznych. Także na Zachodzie trzeba walczyć z upraszczającymi stereotypami łatwych teorii pedagogicznych, gdyż pozostawione bez krytycznego myślenia, natychmiast przeradzają się one w uzurpatorskie ideologie prowadzące do totalnej gry w fałsz, do tworzenia wielkiego pozoru wychowania.

Jak już wspomniałem, nie grozi nam już oczywistość pedagogiki socjalistycznej: jest ona kwestionowana w swych najgłębszych podstawach. Jeśli mamy uchronić się przed stwarzaniem fikcji, nie możemy sobie jednak pozwolić na jakąkolwiek inną oczywistość. Myślę, że zaprezentowanie dwóch zupełnie nieoczywistych pedagogik zachodnich (jedna z nich w swej nazwie deklaruje stały sprzeciw wobec oczywistości, krytyczność, druga — sprzeciw wobec pedagogiki w ogóle) może się w jakimś stopniu przyczynić do uodpornienia na kolejne „oczywiste” mistyfikacje ideologii wychowania, może nam pomóc w utrzymaniu przez myśl stałego, uważnego kontaktu z niezwykle złożoną realnością wychowania. W uważnym otwarciu na realność widzę bowiem szansę sensownego bycia nauczycielem.

 

Język Polski!


Pobierz Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788375873719
  liczba stron
  112
  język
  polski
  dodała
  dorota_eulalja


  Pobierz Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki eBook za darmo:

  Mirror-2

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.pdf (PLN-0.00)

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.epub (PLN-0.00)

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.doc (PLN-0.00)

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.txt (PLN-0.00)

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.PDF – (PLN 0.00);

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.MOBI – (PLN 0.00);

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.EPUB – (PLN 0.00);

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.DOC – (PLN 0.00);

  Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki ebook, Książkę Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki FB2, Download Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki PDF , Download Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki MOBI, Online Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki książkę, Za darmo Pobierz Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki IPhone, Online Książkę Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki PDF, Za darmo Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki DJVU, Za darmo pobierz Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki TXT, Pobierz Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki RTF, Online Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki FB2 , e-książkę Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki pobierz TXT, Za darmo Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki pobierz książkę, Książkę Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki pobierz MOBI, Pobierz Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki IPad, Czytaj Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki MOBI, Czytaj Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki DOCX, Za darmo Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki AWZ, Download książkę Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki iPad , Za darmo Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki DJVU, Download Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki książkę za darmo, Za darmo książkę Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki DVD, Czytaj Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki TXT, eBook Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki pobierz DJVU, Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki pobierz książkę za darmo, Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki pobierz książkę pdf za darmo, Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Wyzwania pedagogiki krytycznej i antypedagogiki pdf za darmo.

  Leave a Reply