Pobierz Książkę Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu za darmo pdf, ePub, kindle

Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu


Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu to książka wyjątkowa nie tylko ze względu na zawartość merytoryczną, ale i historię swojego powstania. Matlakowski, który był z wykształcenia lekarzem, a kulturologiem z zamiłowania i nieco z przypadku, napisał wcześniej pracę poświęconą budownictwu ludowemu. Postanowił zagłębić się jednak w szczegóły zdobienia stroju i przedmiotów codziennego…

Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu to książka wyjątkowa nie tylko ze względu na zawartość merytoryczną, ale i historię swojego powstania. Matlakowski, który był z wykształcenia lekarzem, a kulturologiem z zamiłowania i nieco z przypadku, napisał wcześniej pracę poświęconą budownictwu ludowemu. Postanowił zagłębić się jednak w szczegóły zdobienia stroju i przedmiotów codziennego użytku. Liczne ilustracje i tablice odrysowywał sam lub przy pomocy Stanisława Witkiewicza. Gotową pracę ukończył tuż przed śmiercią i choć znalazł poparcie i chętnych promotorów, to ciągły brak funduszy uniemożliwiał publikację. Już praktycznie na łożu śmierci poprosił swojego przyjaciela – doktora Józefa Peszke o dopilnowanie wydania tego dzieła. Mimo wielu trudności książka ukazała się drukiem, a Peszke opatrzył ją obszernym wstępem poświęconym postaci autora. Sam Matlakowski Stworzył dzieło niesamowite, mimo, że nie jest ono ogromnej objętości, to mieści w sobie bardzo bogaty materiał, szczegółowe opisy przedmiotów, ich zdobień, zastosowania, a także, co stanowi o wyjątkowości tego opracowania, bardzo starannie zebrany materiał leksykalny. Matlakowski ubolewał nad zanikiem gwary ludowej stąd podając nazwy poszczególnych przedmiotów zapisuje je w oryginalnej wymowie, często, dla dopełnienia dzieła, w kilku wariantach. To właśnie, w połączeniu z ilustracjami wybitnego artysty – Witkiewicza skłoniło nas do wykonania reprintu Zdobienia i sprzętu…, co udało się dzięki uprzejmości Biblioteki Głównej PW.

 

Język Polski!


Pobierz Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788378674559
  liczba stron
  422
  kategoria
  rękodzieło
  język
  polski
  dodała
  Inez


  Pobierz Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu eBook za darmo:

  Mirror-2

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.pdf (PLN-0.00)

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.epub (PLN-0.00)

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.doc (PLN-0.00)

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.txt (PLN-0.00)

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.PDF – (PLN 0.00);

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.MOBI – (PLN 0.00);

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.EPUB – (PLN 0.00);

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.DOC – (PLN 0.00);

  Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu ebook, Książkę Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu FB2, Download Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu PDF , Download Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu MOBI, Online Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu książkę, Za darmo Pobierz Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu IPhone, Online Książkę Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu PDF, Za darmo Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu DJVU, Za darmo pobierz Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu TXT, Pobierz Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu RTF, Online Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu FB2 , e-książkę Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu pobierz TXT, Za darmo Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu pobierz książkę, Książkę Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu pobierz MOBI, Pobierz Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu IPad, Czytaj Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu MOBI, Czytaj Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu DOCX, Za darmo Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu AWZ, Download książkę Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu iPad , Za darmo Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu DJVU, Download Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu książkę za darmo, Za darmo książkę Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu DVD, Czytaj Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu TXT, eBook Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu pobierz DJVU, Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu pobierz książkę za darmo, Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu pobierz książkę pdf za darmo, Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu pdf za darmo.

  Leave a Reply